DOGAĐANJA

Trakoščan i okolica

Foto: Mario Presečki

Šetnja

Nedjelja, 22. listopada 2006.

Privlačna najava laganog pohoda u najavljenu kišnu nedjelju, privukla je osamnaest »stezaša« u toplo sunčano jutro na Ksaverov trg… više od pet sati družit ćemo se šećući  lijepim krajobrazima trakošćanskog kraja.

Jesensko šarenilo boja… preko pet stotina godina ističe bjelinu prekrasnog velebnog grada Trakošćana.

Vodič nam je Mario P. i umjerenim nas tempom vodi širokim i uskim stazama… čas zaraslog šumovitog  predjela pa po proplancima i još uvijek šarenim livadama.

Nadomak prvog cilja… crkve svete Magdalene s naše strane i do nje deželine, svetog Auguština… put nas vodi hrptom koji odvaja Hrvatsku od Slovenije… lijepim selima… starinske kuće obnovljene su tako da je sačuvan svaki detalj izvornosti.

Umanjenica najavljene šetnje do spomenutog cilja…umorila me. Ispred crkve spomenutog muškog sveca, na Slovenskom travnatom platou, nalazi se široki štand. Tu smo se smjestili radi okrijepe. Njihov se zvonar nije bunio… čak smo i ugodno pripovijedali o… naša nova ispitanica za članstvo, Bibijana zna!..

Giuliano je lijepog daždevnjaka s auguštinovih zidina premjestio sa sunca u šumu…poludivlje mačke smo nahranili i…

Još samo spuštanje do trakošćanskog jezera i šetnjica oko njega… Kako je finog teka mrzla pivica uz degustaciju zrelog kozjeg sira… nakon petosatnog znojenja.

Istina je! Po službeno najavljenoj prognozi trebalo bi kišiti ali ni najavljena šetnja nije bila bezazlena…no nije bilo najavljeno da će biti… prekrasnooo!

Dobro došli

na stranice našeg planinarskog društva

Ispričavamo se zbog mogućih nepravilnosti u radu stranice dok ne povežemo sve linkove

molimo vas da sve uočene nepravilnosti javite na naš MAIL