Planinarsko društvo Zagorske steze Zabok

Vrsta Planinarski
Država Hrvatska
Odredište Dalmacija
Opis 1.Dan: - vožnja autobusom od Zaboka autocestom A1 do Tvrđave Klis iznad Solina. Razgledavanje tvrđave uz pratnju turističkog vodiča i prezentatora borbe s mačevima, te lukom i strijelom. Potom odlazak u drevni grad Salona u Solinu, i uz turističko vođenje njegovo razgledavanje. Na kraju popodne smještaj u hotelu “SVETI KRIŽ” na otoku Čiovu
2. Dan: - obilazak kulturno-povijesne jezgre Trogira i upoznavanje s njegovim znamenitosti, a sve uz turističko vođenje. Iza toga je uslijedio posjet gradu Primošten i njegov obilazak. Kasnije popodne se dio učesnika ovog izleta popeo na vrh otoka Čiovo u blizini naselja Žedno, dok su preostali to slobodno vrijeme iskoristili za kupanje i šetnju okolicom.
3. Dan: - vožnja autobusom do Splita. Tu se je uz pratnju turističkog vodiča obišla čitava Dioklecijanova palača, crkva sv. Duja, obrambene zidine, napravila šetnja gradskom rivom uz morsku obalu, ulicama, trgovima, tržnicama i parkovima izvan drevnih zidina grada. Na kraju obilaska Splita uslijedio je uspon na obližnje brdo i park šumu Marjan, te nakon šetnje po njemu, spust prema Poljudu stadionu NK “Hajduk”, i odlazak prema otoku Čiovo. Preostali dio dana jedan je broj izletnika iskoristio za kupanje nedaleko od hotela, a drugi za šetnju okolicom. Potom je uslijedilo gledanje na televiziji nogometne utakmice između Hrvatske i Škotske, i večera.
4. Dan: - poslije doručka u hotelu, vožnja autobusom do cestovnog prijevoja Malačka na Kozjaku, te odlazak većine učesnika izleta na vrh sv. Ivan Biranj (vrh HPO -631 m n/v) i iza toga obilazak obližnjeg memorijalnog kompleksa “Spomen obilježje poginulim braniteljima iz Domovinskog rata”. Potom je uslijedio početak povratne vožnje prema Zaboku, i to preko naselja Radošić i čvora Prgomet autocestom A 1, i usput potrebna zaustavljanja na odmorištima.
Polazak 10.10.2024. u 05:00
Povratak 13.10.2024. u 19:00
Vrijeme hoda 7.5 sata(-ti)
Tehnička zahtjevnost T1 - nezahtjevno